Leden 2011

Nový začátek?

22. ledna 2011 v 11:04 | Anetka
a
Omlouvám se, vím že jsem tu docela dlouho nebyla, ale o tom teď mluvit nechci je to v posledním článku.
Mám pocit, že mě tento blog už docela omrzel...je mi to líto, ale nevim už co psát nějak mi docházej nápady. Nevim jsetli založit  novej blog nebo úplně zrušit...Asi nejradši bych si s někym, kdo je spolehlivej, umí trochu s grafikou a chodí ke koním (nebo se o ně alespoň zajímá) založila novej blog. Kdyby měl někdo zájem budu moc ráda. Ale tenhle blog je tak nějak pořád o stejnym...

Mějte se pěkně Anetka

Potřebuju odpočinek aneb pozastavení

13. ledna 2011 v 19:49 | Anetka
10
Moc se omlouvám, že tu nejsem, ale vůbec nestíhám. Ve škole píšem opravdu hooodně písemek a já potřebuju vylepšit známky skoro z každýho předmětu. Máme odevzdávat čtenářák a já ještě dočítám knížku...Opravdu se omlouvám, ale potřebuju si oddechnout od blogu a PC. Prosím omluvte mě ze zápisů sbenka. Děkuju.

Vaše školou zaneprázdněná Anetka

Koně nikdy nelžou

11. ledna 2011 v 16:51 | Anetka |  Četba
Autorem této knihy je Mark Rashid.V knize se snaží definovat rozdíl alfa
 koně mezi pasivním vůdcem a na základě poutavých historek ze své praxe, popisuje jak se člověk může pro svého koně stát právě pasivním vůdcem, jehož kůň následuje s důvědou a beze strachu..Tato kniha stojí přibližně 170Kč...a určitě bych jí doporučovala..smileys trèfle 2Velký podraz + omluva pro Vivi

8. ledna 2011 v 15:21 | Anetka
DŮLEŽITÉ! ČTĚTE!
Tohle už jsem zažila dvakrát v životě. Teď je to po třetí. Minulí rok jsem se rozhodla udělat "časopis o koních". Bavila jsem se o tom i s mojí skoro nejlepší kámoškou a říkala, že je to naprosto super nápad. Tak jsem začala psát. Terka - kamarádka říkala, že by si taky ráda založila blog o koních a jestli by mi mohla pomoc s tim psaním časopisu. Já souhlasila.
Terka chtěla mít nějakou rubriku svojí, aby si to vyzkoušela a tak psala For you a ten příběh. Šíleně mě zklamala a veřejně ti Terko řikám, jestli si založíš ten blog tak bude jenom o kopčení. Možná i mých stránek!! Omlouvám se případně i tomu, kdyby někdo ty avatary prohlásil za svoje, já už Terce nevěřim....
Dnes si všimnu, že mi Vivi napsala do komentářů, že ten celý příběh je okopčený. Já to absolutně netušila jinak bych to sem ani nedala! Její staré stránky neznám, protože narozdíl od Terky neprolejzám staré a zrušené blogy o koních!!!
Moc ráda bych to s Vivi nějak dořešila a MOC SE TI OMLOUVÁM!!!! Udělám všechno proto, aby se to vyřešilo (i kdyby to měla být ta facka pro Terku :-))

Číslo 1

7. ledna 2011 v 18:39 | Anetka |  Časopis
  
Vše je moje práce a jestli to někdo zkopíruje (i kdyby se zdrojem) TAK SE NEZNÁM!!!!!

Pád z koně

6. ledna 2011 v 15:20 | Anetka |  Učíme se jezdit
11
Když spadnete
Když spadnete, pokuste se nenapínat svaly. Stočíte-li se do klubíčka a v okamžiku, kdy se dotknete země, uděláte několik kotoulů, je menší pravděpodobnost, že se zraníte. Pokud možno se snažte udržet otěže, aby Vám kůň nezmizel v dálce. Jestliže však již utíká, otěže pusťte , aby Vás netáhl za sebou.
Co dělat
Jestliže spadnete vy, nebo někdo jiný, zjistěte zda nedošlo ke zranění. Pokud ano, pošlete někoho pro pomoc. Pak se přesvědčte, zda je kůň v pořádku, zda nemá poškozenou výstroj. Pokud je kůň rozrušený, uklidněte jej tichým promlouváním. Pád z koně může trochu podkopat vaše jezdecké nadšení, proto se snažte co nejdříve opět na koně nasednout.Řehtání, ržání a frkání

5. ledna 2011 v 10:45 | Anetka |  Učíme se jezdit
Ržání a řehtání jsou asi veřejností nejznámejší hlasové projevy koní...
Častokrát je můžeme slyšet ve filmech, ale v situacích kdy by kůň běžně nezaržál či nezařehtal.. KOně mají bohaté hlasové projevy, ale šetří s nimi, protože jako divocí koně by na sebe nechtěli upoutávat pozornost šelem.. Takto jim velí pudy po divokých koních, které stále dodnes mají..x) Kobyly volají svá hříbata tlumeným řehtáním, kdežto hřebci výrazným řehtáním,když vidí jiné koně.. Pokud kůň neustále frká v hlasité podobě může to znamenat, že se cítí v nebezpečí a varuje ostatní koně, pokud si ale jen jednou odfrkne je to zcela normální...x)


Zrak koní

4. ledna 2011 v 19:42 | Anetka |  Anatomie
Zrak je velice důležitým smyslem koně, oči jsou v neustálé pozornosti. Koňský zrak může dosáhnout do vzdálenosti několika set metrů a má zorné pole více než 300 stupňů. Každé oko může vnímat samostně, aniž by musel zvedat hlavu když se pase. Nevidí malou část před sebou( asi 2 metry) a za sebou. Proto by kůň,který skáče měl mít možnost odhadnout překážku z dostatečné vzdálenosti.

Zajímavosti...

Běžně se u albínů, irských cobů nebo amerických paintů vyskytuje modré oko.Může být jedno nebo obě oči.Ve vozatajství se dávají koním klapky na oči, brání výhledu do stran a tím omezuje koně k zbytečnému rozrušení..

LEDEN 2011

3. ledna 2011 v 19:46 | Anetka |  Foto měsíce
1
2
3
4
5
6

Podkovy

2. ledna 2011 v 15:37 | Anetka |  Učíme se jezdit
2

Víš že...
...před tím, ež byla vynalezena podkova, se používaly sandály a lýko? Například v japonsku až do konce 18.století.
...se experimentovalo s různými materiály na výrobu podkov? Například s umělou hmotou a hliníke. Hodně lidí si myslelo, že umělá hmota by mohla železo nahradit, ale mílili se.

co kůň potřebuje - LEDEN

1. ledna 2011 v 20:58 | Anetka |  Péče o koně
10

LEDEN

My koně máme rádi dobré seno. Po novém roce už seno nemá tolik živin, a tak bys nám ho měla dávat víc, než je obvyklé, nebo přidávat doplňkovou stravu. Tak budeš mít jistotu, že nezhubneme a nebudeme trpět podvýživou. Vhodná je třeba alfalfa, která navíc moc dobře chutná. Pokud ji nemůžeš sehnat, můžeš použít i jiné granule. Nezapomeň, že když jíme granule, musíme mít dost vody. Pamatuj si, jak jsem před pár lety stála vedle valacha, kterému se zachytily granule v krku. Také bychom z nich mohli mít žaludeční problémy! Aby se nám nic nestalo, polij granule naběračkou vody a několik minut počkej. Pak je teprve dej koni. Koně, kteří jsou nenasytní jak já a hltají jídlo moc rychle mají často s granulemi problémy. Když jíme moc rychle a jídlo pořádně nežvýkáme, do krmiva se dostane moc slin a je pak moc suché.
- - - - - - - - - - -

- - - - - - - - - - - - - - -