Listopad 2010

Vtípky

28. listopadu 2010 v 9:35 | Anetka |  Testy a vtipy

1)Víte, proč blondýnky vyhazují hodinky do vzduchu? Aby videly, jak ten čas letí ...
oddělovač

2)Víš co je to absolutní alkoholismus? Opít šneka, aby netrefil domů.
oddělovač
3)Jak poznáte fax, který posílala blondýna? Je na něm nalepená známka.
oddělovač

4)Má to 50 oči a 1 zub. Co je to? Domov dochodců
oddělovač
5)Víte kolik je vtipů na policajty? Bohuzel žadný, vše je krutá pravda ...

oddělovač
6)Víte jak zabije blondýnka kanarka? Hodí ho ze skály.
oddělovač
7)Víte proč se blondýnka vystavuje před oknem když je bouřka? Protože si myslí že ji někdo fotí.
oddělovač10)Víte jaký je matematický vzorec pro nevěru? Hop na druhou.
oddělovač

Pro Dendu

26. listopadu 2010 v 14:18 | Anetka |  Diplomy
Tak konečně sem dávám diplom pro nové sbee Dendu

Pro Dendu
A od Dendy

Od Dendy

První sníh!!!!

24. listopadu 2010 v 19:46 | Anetka |  Deníček
2
Taky u vás dneska padal sníh? U nás jo. Dokonce v Praze!  Ale zbylo z něj velký prd. Ale všichni měli ve škole takovou super náladu! A máma říká, že se na sníh netěší!!!  Fakt nechápu! Tak jsem si poprvé vzpomněla, že za 1 měsíc jsou Vánoce! A taky že ještě nemám vůbec žádný dárky! XD
Ale pro vás se chystám na nějaký ten zápis Sb, protože někteří sem chodí poctivě - těm děkuju, ale je spoustu těch, kteří sem vůbec nechodí.

Tak se mějte hezky a užívejte si těch neviditelných vloček sněhu!!! =D

Barbaro

23. listopadu 2010 v 11:43 | Anetka |  Učíme se jezdit
BARBARO
29.leden 2007 bude do historie dostihového sportu navždy zapsáno tak, kdy definitivním neúspěchem skončil možná nejdramatičtější, a docela jistě nejnákladnější souboj o život dostihového koně v dějinách tohoto sportu. Vítěz klasického Kentucky Derby Barbaro, byl uspán.

NEVÍDANÉ "STANDING OVATIONS" PRO VÍTĚZE
Barbaro byl až do loňského května považován za jednoho z nejlepších koní historie..Kentucky Derby v jeho 132. edici vyhrál jako dosud neporažený plnokrevník, když na své konto už předtím nastřádal dlouhou řadu snadných vítězství, a bojovat o ně musel prakticky jen jednou- při svém vítězství ve Florida Derby na závodišti Gulfstream Park pět týdnů před startem Kentucky Derby. V dostihu o "věnec růží" triumfoval s pátým největším náskokem v historii Derby a druhou nejvyšší návštěvu v dějinách louisvillského závodiště Churchill Downs svým počínáním nadchl tak, že se dočkal nevídaných "standing ovations".

HOROR V PŘÍMÉM PŘENOSU
Jak pomíjivá však může být sláva, to nemilosrdný osud Barbarovi ukázal o dva týdny později. Druhý dostih americké Trojkoruny Preakness Stakes, se rovněž dočkal mimořádné návštěvy-118 402 diváků v Marylandu je neuvěřitlený počet-ovšem ovace pro vysoce favorizovaného Barbara v jejich podání vystřídal horor v přímém přenosu. Barbaro si krátce po startu zlomil pravou zadnínohu, a jeho bojovnost a snaha zůčastnit se dostihu se navíc postaraly o dokonání díla zkázy. Hřebec byl vzápětí po dostihu převezen na pensylvánskou kliniku se zraněními, která místní veterináři kvalifikovali jako prakticky neléčitelná. Dean Richardson, šéf veterinárního týmu na Pansylvánské univerzitě však náročnou několikahodinovou operaci provedl a povedlo se mu několikrát zlomenou nohu stabilizovat.

NEUVĚŘITELNĚ SLEDOVANÝ PACIENT
Pro Barbara nastal několikatýdenní poměrně nadějný proces uzdravování. Na první tiskové konferenci s informacemi o Barbarově stavu se sešla více než stovka novinářů, veterináři Pensylvánské univerzity v prvních dnech léčení Barbara zodpovídali další stovky dotazů medií všemi komunikačními kanály. "Provedli jsme velmi náročný zákrok a velmi dobře jsme věděli, jaká jseou nebezpečí. Byla tu ovšem naděje na jeho stabilizaci a možné zařazení do chovu, a majitelé si přáli dát téhle šanci zelenou." Hodnotil počátky úsilí svého týmu Richardson. trenér Michael Matz na konto boje o záchranu Barbara poznamenal: "Každý trenér si přeje, aby byl jeho zraněný kůň v pořádku, jsou však zranění, jejíž rozsah takovou možnost prakticky vylučuje. A pokud majitel i za takové situace má vůli, aby se o zdraví koně bojovalo, je to obdivuhodné."

NÁKLADNÁ LÉČBA S NEJISTÝMI NÁSLEDKY
O tom, že léčba bude nevyhnutelně velmi nákladná, ale že její výsledka jsou značně nejisté, věděli majitelé Roy a Gretchen Jacksonovi velmi dobře. "Když vyhrál Kentucky Derby, přinesl nám jeden z nejskvělejších životních okamžiků," přiznala Jacksonová. "Takového koně přece nemůžeme nechat osudu, musíme se o něj postarat." Starost v jejím podání znamenala nejenom financování bezprecedentní veterinární péče, ale také třeba vlastnoruční donášení čerstvé trávy několikrát týdně. "Mohli jsme pro něj udělat moc málo." Posteskla si na adresu svého oblíbence ze stájí.
Zatímco paní majitelka nosila koni trávu, veterináři bojovali o jeho zdraví, jebnže někilik týdnů po operaci přišla nevítaná, a nakonec fatální komplikace-laminitida zdravé zadní nohy. Veterináři nastoupili do boje se všemi prostředky a dlouho se zdálo, že i toto nebezpečí se podaří udržet pod kontrolou, na sklonku loňského roku se však Barbarův stav progresivně zhoršil a po další operaci v průběhu ledna bylo veterinárními lékaří konstatováno, že laminitida pokročila do stádia, které nejenže neumožňuje vyléčení koně, ale navíc mu neskýtá ani šanci na bezbolestný život.

PŘÍLIŠ SILNÝ SOUPEŘ
Barbarův život byl ukončen injekcí podanou přesně v den, kdy se dožil třech a tři čtvrtě roku svého života, byť oficiálně zemřel jako čtyřletý. "Byl to člen rodiny se vším všudy, jeho ztráta je nesmírnou ranou, ale trápení, kterým procházel v posledních dnech, to bylo něco, z čeho jsme ho už museli vysvobodit." Konstatovala majitelka. Uspání koně proběhlo hlavními zprávami všech seriozních amerických médií, a předchozí dlouhodobý boj o jeho zdraví byl předmětem nekonečných zpravodajských vstupů a reportáží.
"Barbaro nechtě proslavil celou naši veterinu." Komentoval vítězův konec jeho americký pečovatel. "Byl to velikán. Uměl bojovat nejenom na dráze, ale i o život. Tenhle soupeř však byl pro něj příliš silný..." Dodal.
Barbaro byl po smrti zpopelněn a v době uzávěrky tohoto článku nebylo jisté, kde a jak popel spočine. Jedním z favoritů byl "hřbitůvek" šampionů na závodišti Churchill Downs.


Video: Jeho poslední start (zdroj: youtube.com)


Historie drezury

22. listopadu 2010 v 19:26 | Anetka |  Drezúra
Slovo drezura je francouzského původu - dressage znamená původně vztyčit, přenesném významu pak cvičit zvířata. Každý jezdecký kůň by měl provázet základy drezury. První zmínky o výcviku koní lze nalézt ve spisech řeckého filozofa, historika a vojevůdce Yenofónta (žil přibližně v letech 430 - 355 př. n. l.). (Jedná se o spisy Hipparchikos - O povinnostech velitele jízdy a Peri hippikés - O jezdectví) Yenofón jako první označil jezdectví za věu a umění. Jeho myšlenky byly inspirací renesačním jezdcům v Itálii, který oživili zásady ,,klasického" jezdeckého umění. Na těch vyrostlo moderní umění jízdy na koni. Klasická pravidla jízdy byla tehdy většinou udržována jen armádou, v níž se vyskytovali také nejlepší a nejdisciplinovanější jezdci. Rovněž první drezurní soutěže v 19. století byly vlasně určeny k porovnání vlastností nejlépe vycvičených důstojnických koní.

Kůň dostal infarkt, zavalil jezdkyni

21. listopadu 2010 v 13:54 | Anetka |  Novinky
Nehoda


zdroj: tn.cz

Jseš psychopat

20. listopadu 2010 v 13:57 | Anetka |  Testy a vtipy
URČITĚ TENTO TEST ZKUSTE!!!!!!!!!!!!!!!!

Víte, že............Brumby

19. listopadu 2010 v 10:54 | Anetka
Brumby (Brumby je malý, houževnatý divoký mustang žijící v austalských polopouštích nazývaných Outback. Je potomkem zdivočelých domácích koní prvních zdejších kolonistů.)
  • Na původ názvu "brumby" nepanuje jednotný názor. Zřejmě je odvozen od jména chovatele koní Jamese Brumbyho, který žil v 19. století. Původ tohoto jména by však mohl souviset i se slovem "barooby", které v řeči původních obyvatel Aboriginů znamená "divoký".
  • Ve 20. a 30. letech se objevilo tolik divokých brumbyů, že kovbojové pořádali takzvané "brumby runners", při nichž koně pronásledovali a stříleli.
  • V australském hovorovém jazyce se používá slovo brumby jako označení pro nevázaného, nepořádného člověka.
  • I když je brumby neustále označován jako kůn´, měl by být spíše nazývan pony, protože praví koně mají minimální výšku v kohoutku 142 centimetrů (viz. výše) a brumby má jen 120 centimetrů.

Druhy spřežení

18. listopadu 2010 v 12:56 | Anetka |  Další

Indická lékárna

17. listopadu 2010 v 15:42 | Anetka |  Testy a vtipy
Najdi paralen xD


Zemský hřebčinec Písek

16. listopadu 2010 v 19:52 | Anetka |  Typy na výlet
Zemský hřebčinec Písek je jedním ze tří posledních státních podniků, které mají na starosti chov koní (těmi dalšími jsou Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem a Zemský hřebčinec Tlumačov). Díky jeho zaměstnancům dochází v Čechách k produkci kvalitních sportovních koní se skokovým a drezurním potenciálem.

Opět zákaz

10. listopadu 2010 v 15:33 | Anetka
9
Jsem zoufalá!!! Můj bratr je hodně na PC a táta toho má plné zuby. Já tam sem vždy jen hodinu denně. Ale před několika dny tátovy ruply nervy a změnil heslo a já to odnesla taky =(. Dnes jsem se - nechápu jak - dostala na počítač tak píšu. Doufám, že ten zákaz pro mě táta zruší....Omluvte mě nwm jak budu obíhat

Dostihové pojmy 9

7. listopadu 2010 v 11:12 | Anetka
zkratky - ve výroku jsou pro platně nedokončivší účastníky užívány následující zkratky: PN - kůň padl a dostih nedokončil, ZN - ztratil jezdce a nedokončil, SN - vybočil a nedokončil, Z - byl zadržen, D - diskvalifikován, DD - diskvalifikován, protože nebyl na distanci, když vítěz probíhal cílem (v rovinových dostizích), S - neodstartoval.

zkušební cval (též "prubikentr") - všichni účastníci rovinového dostihu musejí absolvovat zkušební cval nejkratší cestou ke startu, zde dostihová komise může povolit výjimku v podobě osvobození od zkušebního cvalu a vedení k místu startu.

zkušební skok (též "prubiskok") - určená překážka, kterou musí absolvovat všichni účastníci překážkového dostihu. Zde výjimku povolit nelze, zkušební skok musí předvést každý adept startu v překážkovém dostihu.

žák - frekventant jezdeckého učiliště (zkratka žk.).

žokej - profesionální jezdec dostihových koní, který má na svém kontě padesát a více vítězství (zkratka ž.).
VP

Kamión narazil do koní, čtyři srážku nepřežili

5. listopadu 2010 v 14:30 | Anetka |  Novinky

Čtyři koně nepřežili v pondělí ráno srážku s kamiónem u Rodvínova na Jindřichohradecku. Dva lidé byli při nehodě zraněni.
"Mercedes s návěsem narazil krátce po páté hodině ráno do volně přebíhajících koní přes silnici. Čtyři koně na místě zemřeli a řidič i spolujezdec utrpěli lehká zranění," sdělila Právu k nehodě mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.
Poznamenala, že hasiči pomohli majiteli koně odtáhnout na pole a zajistili průjezdnost komunikace. "Provoz byl obnovený před osmou hodinou ráno," dodala Matějů.


Víte, že................osel africký

5. listopadu 2010 v 13:53 | Anetka
Osel africký
  • Osel africký umí pravděpodobně rozeznávat barvy. Ve tmě vidí téměř tak dobře jako sovy.
  • Osel africký je velmi rychlým běžcem. Byla měřena rychlost běhu jeho příbuzného, osla asijského, který dosáhl 64,4 kilometru v hodině.
  • Při napadení se vůdčí hřebec vždy odvážně postaví proti útočníkům, zatímco ostatní stádo prchá do bezpečí. To mu vyneslo mezi africkými lovci přezdívku "trouba", protože se nechá velmi snadno zastřelit. Ve skutečnosti se pouze pokouší obhájit své území a harém.
  • U oslů afrických se výrazný tmavý ramenní kříž na kohoutku, který se objevuje i u oslů domácích, vykytuje vzácněji. Má většinou pouze tmavý úhoří pruh podél páteře.
- - - - - - - - - - -

- - - - - - - - - - - - - - -