Duben 2010

Photoshoot 0.2

29. dubna 2010 v 16:56 | FrísanQa Anetka
Moc hezu koník  a ten postroj


Bublinovka 0.1

28. dubna 2010 v 19:45 | FrísanQa Anetka:***
Je tu první bublinovka! Ten kdo napíše nejvtipnější text dostane diplomek!

0.1

2.díl - Někdy vyhraješ, někdy prohraješ

26. dubna 2010 v 19:42 | FrísanQa Anetka>** :D
v češtině
zdroj: Youtube

1.část


2.část


Pražské gorilátko

25. dubna 2010 v 11:28 | FrísanQa Anetka***
8
Včera v 10:51 se v pražské zoo narodilo další mládě gorily před zraky návštěvníků. Mamka se jmenuje Kijivu a taťka Richard. Malé mládě má 2 sourozence starší Moju a mladší Tatu. Jak se asi bude jmenovat?
Navrženy jsou různá jména jako Riki , Jumamosi, Sury, Aprili, Jiřík či Jinak. Já si myslím, že by se měl brát ohled na to, že se ještě neví jestli je to holka nebo kluk. Já bych pojmenovala mládě Aprili, protože se mi líbí (je takové jarní) a navíc to může být ta Aprili nebo ten April. Tady je anketka, v které můžete hlasovat.
Novinky

22. dubna 2010 v 14:57 | FrísanQa Anetka>**

Deníček

Blog

Koňská mistrovství


Volno

21. dubna 2010 v 14:44 | FrísanQa Anetka***
7
Jupí Máme ve škole VOLNO!!! Jelikož jsem na gymplu a zítra jsou přímačky tak máme volno. Už sem se domluvila s 2 kamoškama, že půjdem ven. Jelikož jsem bordelář...mám do pátku zaracha takže teď mamka o tom neví, že tu sem xD. Ale přednastavim články, ale obíhat jaksi nebudu, proto prosím omluvte... děkuju

Ahojky

20. dubna 2010 v 16:01 | FrísanQa Anetka***
6
Tak včera sem fakt nestíhala,ale dnes už je dobře, protože mám uspěšně za sebou děsně dlouhej referát zpaměti. V sobotu jsem byla u koní a prostě žůžo. Bylo hezky a my byli venku. Jela sem na Sebíkovi (Sebastián) a já ho mam z koníků asi nejradši . V neděli se mi totálně zničili plány. Myslela sem, že s holkama půjdem koněčně na ty "nákupy" xP, ale místo toho jsme jeli na chatu a já musela okopávat stromky a tak. Bože taková nuda...
Na těch rozcestnících pilně pracuju, ale mamka (kvůli bráchovi) zavedla pravidlo, že denně můžu být na PC jen hodinu. No já to vydržim, ale brácha hned druhej den přetah a má týden zaracha takže si musim dávat fakt bacha..... no tak Pp


Kusovka 0.3

16. dubna 2010 v 18:05 | FrísanQa Anetka
3
Krásné očíčko...

ve škole...

15. dubna 2010 v 12:28 | FrísanQa Anetka***
6
Ahojky píšu ze školy. Furt děláme něco v Excelu a mě už to nebaví, protože to umim... odpoledne jdu jezdit tak se těšim na koníšky. Dneska musim ještě přežít matiku a zkoušení jinak to bude ok. Jak se máte vy?
no tak pp než profesorka zablokuje net xD

Rušim pozastavení

14. dubna 2010 v 17:24 | FrísanQa Anetka***
7
Ahojík lidišky!
Jak se máte já dobře stýskalo se mi po blogu a už jsem udělala i ty všechny nechutný projekty do školy. Taakže rušim pozastavení a pokusim se přidat hodně článečků. Jelikož jsem zjistila, že tuto přezdívku (Anetka) má ještě někdo budu se jmenovat FrísanQa Anetka. Dám se i nový dess, protože tento se mi už nelíbí. Bude hodně jarní, protože mi přijde, že venku je zima xD. Pokusim se konečně douspořádat menu atd. no tak zatim PP

Velká Pardubická

11. dubna 2010 v 20:34 | FrísanQa Anettka***
Ahoj všichni, takže první jsem myslela, že napíšu třeba o pěti slavných dostizích, článek jsem měla už rozepsaný, ale když jsem přišla druhý den k počítači, tak sem článek nenašla a nebyl ani v koši. Docela solidně mě to naštvalo, ale pak jsem si řekla, že napíšu jen o jednom dostihu a to o VELKÉ PARDUBICKÉ STEEPLECHASE.Myslim, že je to velmi známý dostih a je toho hodně k napsání, tak tady máte můj článek. Tak snad to nebude nejhorší

Trocha historie:
Tento dostih se běhá od roku 1874, ale ovšem ještě před Velkou pardubickou předtím se běhaly parforsní hony*.Parforsí hony byly v 19. století zálibou šlechty a to zejména v Anglii. První tento hon uspořádal Oktavián Kinský a to už v roce 1836. Do Pardubic je přinesl František Lichtenštejn v roce 1841. Hony dosáhly ve své době velkého rozkvětu a to hlavně díky krásné přírodě, která mimochodem připomínala anglický park.
Angličanům však nestačily pouze parforsní hony a tak již v prvních desetiletích 19.století začaly být součástí honů překážkové dostihy. Dostihy se velmi rychle rozšiřovaly a proto v Anglii v roce 1836 se běžel první dostih a to Velké národní steeplechase, jinak se nazývá Velká liverpoolská. Velká liverpoolská inspirovala mnoho milovníků dostihů k vybudování závodiště v Pardubicích. Stalo se tak roku 1856, pořadatelé postavily mimořádně složitou dostihovou dráhu a to z důvodu, že se od ostatních dostihových závodišť chtěli lišit. Ovšem hlavní dostih se zrodil až v roce 1874. Historicky první Velká pardubická se běžela 5.listopadu 1874, běžela se o osm tisíc a startovala 14 koní. Vyhrál plnokrevník Phantome s jezdcem Sayersem (Anglie). Od té doby se dostih běhá každý rok. Výjimkou byla pouze válečná léta, politické události v roce 1968 a v letech 1876 a 1908 zmařilo konání dostihu počasí. Nejatraktivnějším dostihem Velké Pardubické je hlavní dostih Steeplechase - Cross Country, s nejtěžší překážkou Taxisovým příkopem. Dráha měří 6.900 metrů, koně běží střídavě po trávě, písku a oranici. Na dráze je připraveno 30 překážek. Samotný Taxisův příkop je nejvražednější - dosud na něj doplatilo životem 23 koní, mnoho dalších přežilo těžké a bolestivé pády jen s velkými potížemi .

Velká pardubická v číslech:
Ve Velké pardubické steeplechase zemřelo přes 50 koní
Jediným koněm, který ve Velké pardubické zvítězil čtyřikrát, byl Železník, dostih běžel ve letech 1987, 1988, 1989 a 1991, vždy s Josefem Váňou.
Nejúspěšnějším jezdcem ve Velké je zatím jediný její pětinásobný vítěz Josef Váňa.
Jedinou ženou, která zvítězila ve Velké pardubické, byla Lata Brandisová. Zvítězila v roce 1937 s klisnou Normou.
Anglický jezdec Williamson, který ve Velké pardubické zvítězil v letech 1890 a 1893, je jediným, jehož jméno najdete rovněž na listině vítězů Velké národní steeplechase v Liverpoolu.
Rekord tratě překonal v roce 2005 Maskul časem 9:11,26 minut s žokejem Dirkem Fuhrmannem v sedle.

A teď něco k současnosti:
Dnes se Velká pardubická koná vždy druhou říjnovou neděli. Dráha tohoto dostihu měří 6900 metrů a má celkem 31 překážek, koně ji běží přibližně 9-10 minut. Na startu se setkává asi 15 až 20 koní s těmi nejlepšími žokeji (i žokejkami) nejen z České republiky. Název Velká pardubická se vžil pro označení celého dostihového víkendu (hlavní program se koná v neděli, kdy se jede 7 dostihů). Posledním a hlavním dostihem je dostih pojmenovaný po současném sponzorovi Velká pardubická České pojišťovny.


VP

Taxisův příkop

Článek je přepracovaný ze stránek České Pojišťovny, jinak doplňující informace jsem našla různě na internetu.

Pozastaveníčko

8. dubna 2010 v 18:01 | FrísanQa Anetka***
magika
Vím je to hloupé, ale potřebuju si odpočinout. Bude tu menší pozastavení, protože zítra píšu 4 písemky ve škola a  mám mít hromadu projektů a vůbec nestíhám...Nwm jestli to sem stihnu v sobotu doufám, že jo. Ale v neděli asi jen přednastavim článečky, protože hraju s kapelou na Žofíně v Praze a vůbec netušim jak to stihnu fakt sorry, ale škola je teď dost důležitá...

Potok divokých koní - Záhadný hřebec

7. dubna 2010 v 15:21 | FrísanQa Anetka***
Jak jen mohou být sestry tak rozdílné - a to jsou ještě navíc dvojčata!
Liv má dobrodružství v krvi snad od narození, nezalekne se nebezpečné
vyjížďky na koni na skalní římse nad kaňonem ani shánění polodivokých
koní na dědečkově ranči. Sofie má naproti tomu ráda svůj klid, nesnáší
dobrodružství a nebezpečí - a také že se jí při výpravách, které
naplánuje její sestra, pokaždé něco stane!
Ale když se na ranči jejich prarodičů v Arizoně začne schylovat k
pořádným problémům, sestry se semknou a spolu s mladým honákem Shanem se rozhodnou zachránit ranč, záhadného divokého hřebce i stádo vzácných dědečkových koní. A nikdo a nic jim v tom nezabrání - ani chřestýši, anistádo divočáků, ani ozbrojení pytláci!

Rok vydání: 2009

Veselé Velikonoce

5. dubna 2010 v 11:11 | FrísanQa Anetka***
Pro všechny Sbéčka a Affíky.
Veselé Velikonoce

Správný sed

5. dubna 2010 v 9:26 | FrísanQa Anetka***
 • Váha těla - Je rovnoměrně na obou sedacích kostech. Podmínkou je posadit se na koně zešikovna a uvolnit se v kyčelních kloubech. Každé napětí v této maximálně svalově vybavené oblasti má za následek ztrátu pohyblivosti kyčelních kloubů, což omezuje možnost souladu jezdce s pohybem koně.
 • Hlava - Vzpříma, pohled očí ve směru pohybu. Tak, jako například při tanci, i při jízdě na koni pozice hlavy ovlivňuje pozici celého těla.
 • Záda - Rovná, od pasu na horuje jezdec zpříma a v klidu, v pase kyčelních kloubech a v kříži je uvolněný a pružně vyrovnává pohyb hřbetu koně.
 • Lokty - Lehce podél boků, lokty před tělem způsobují ohnutí ramen a následně špatnou pozici kolen a holení.
 • Ruce - U sebe po stranách kohoutku koně.
 • Stehna - Nejširší plochou přiložena k sedlu.
 • Kolena - Co nejníže, přiložena k sedlu, v místě pod kolenem zevnitř, kde začíná lýtkový sval, je záchytný bod jezdce při prudkém pohybu koně. Chybou je snažit se přidržet spodní částí holeně.
 • Holeně - Přiložené na zadním okraji podbřišníku, při správné poloze holení směřuje třmenový řemen kolmo k zemi. Linie rameno - kyčel - pata tvoří jednu přímku.
 • Chodidlo - Opřené ve třmenu v nejširším místě podrážky, více váhy přenášíme na stranu k palci.
 • Pata - nejnižší bod chodidla, při co nejnižší pozici kolen a správné poloze holení sama sklouzne do správné polohy. Jezdec se nesmí snažit držet křečovitě prošlápnuté paty - blokuje si lýtkové a stehenní svaly v sedle ,,drncá''.
 • Špičky - směřují dopředu a na horů.

sed

Kůň

3. dubna 2010 v 20:47 | FrísanQa Anetka***
Dává nám všechno ,co má.
Rychlost, vytrvalost, sílu.
Ale plane v něm i jeho divoký duch.
Byl jiskrou , která zažíhala dávné mýty.
Byl chloubou králů i dobyvatelů.
Byl oporou civilizace.
Pod údery jeho kopyt se utvářely dějiny.
Dodnes má v našich srdcích místo,
ona pyšná krása, která nese jméno kůň.

Velký pátek

2. dubna 2010 v 16:33 | FrísanQa Anettka***
Ahoj lidi!
Včera byl Apríl a já byla celej den na chalupě.
Hned ráno mě brácha nachytal, ale já se nedala a oplácela sem mu to přikaždé příležitosti.
Chatu máme v Roudnici n/Labem. Bohužel tam nemáme elektřinu
a tím pádem ani net. Zapoměla sem přednastavit články,
a proto tu včera nic nepřibylo. Srry
Dnes už jsme zase v praze a já sem celej den
u koní. Ráno jsme byli na vyjížďce a teď sem na skok doma
a kveřeru jdeme s koňma na jízdárnu.
Jak ste si užili Apríla vy? Napište do komentů.
Ještě bych se chtěla zeptat jestli nevíte jak mám zveřejnit článek, který byl vyhodnoce jako spam?

tak pp
6- - - - - - - - - - -

- - - - - - - - - - - - - - -