Listopad 2009

Photoshoot 0.1

30. listopadu 2009 v 15:36 | Anetka |  Photoshooty

Appasionata

29. listopadu 2009 v 13:38 | Anetka
Velkolepé putování
Praha, srpen 2008 - Po velkém úspěchu "Four Seasons - Čtyř ročních dob" pro vás Tour APASIONATA připravuje svůj nejnovější program "Grand Voyage" (Velkolepé putování). Nejúspěšnější evropský ekvestrický program se vrátí do O2-Areny v Praze 6. a 7. prosince 2008.
APASSIONATA "Grand Voyage" vás zavede do nejfantastičtějších a nejvzdálenejších částí světa a pomůže vám poodhalit tajemství vztahu koní a lidských bytostí v realitě i ve fantazii. "Grand Voyage" podnítí vaši fantazii a vzbudí vaši zvídavost. "Grand Voyage" - to znamená vášeň i vůni dálek, dobrodružství a nadšení.
Islandští koně zde představí svou drsnou krásu v kombinaci s nakažlivým rytmem stepu, nádherní cremellští hřebci vás s sebou vezmou na cestu ke hvězdám, šetlendský poník podupává kopýtky v rytmu samby a skvělí fríští koně vám předvedou společně s vynikajícími tanečníky fantastický kankán ve stylu hříšného nočního života 19. století.
Setkáte se zemitou silou asijských bojových umění i s graciézním lučištníkem na koni a odvážnými jezdeckými akrobaty, to vše za doprovodu rytmických úderů japonských bubnů taiko. A rozhodně byste si neměli nechat ujít ani klasiku jezdeckého umění a nejušlechtilejší plemena koní předváděná v "Grand Voyage" - mimořádnou eleganci a lehkost koní z Andalusie a Lusitanie v sedle s jezdeckými velmistry Iberského poloostrova. Celá show je doprovázena pro ni specielně komponovanou hudbou, zvláštními efekty a strhujícím představením tanečníků světové úrovně. APASSIONATA vás opět okouzlí a nabídne skvělou zábavu pro celou rodinu. Pojďte s námi na cestu kolem světa, zažijte s námi kouzelné chvíle i hru živlů. Nechte se ohromit rozmanitostí světa koní!

Letošní turné:


nemocná...

28. listopadu 2009 v 13:32 | Anetka
Bohužel jsem nemocná...asi teď nebudu dávat tolik články, protože mamka nechce abych byla na PC. Nějaké články přednastavím, ale jinak, kdyby byl u někoho zápis Sbé tak mě prosím omluvte. Zapsala bych se později. Včera u mě byla kamarádka...tak alespoň nějaká zábava, protože všechny knížky z Pony clubu už mám přečtený...No tak vám přeju ať vám slouží zdravíčko víc než mně.

PS: snad se uzdravim brzy...;-)

diplomky za 1. bleskovku

26. listopadu 2009 v 18:28 | Anetka |  Soutěže
pro jingas.lin

pro Kankuli

pro koníka

pro wendulku
snad se líbí...

Správné vybavení jezdce

24. listopadu 2009 v 15:45 | Anetka
Ti co teprve začínají jezdit se asi ptají, co takový jezdec potřebuje...dám vám odpověď a seznam věcí, které by jste měli být pro bezpečnost a ochranu sebe i koně...

1.) Helma

Na koni není radno zbytečně riskovat, nikdo nestojí o otřes mozku místo romantické vyjížďky, proto si opatřete jezdeckou helmu, která vám bude správně sedět - při zatřesení hlavou by neměla padat ani se nikam sesouvat. Dnes je na trhu velké množství helem a přileb, které jsou vzadu opatřeny posuvným páskem nebo kolečkem, kterým jednoduše nastavíte svoji velikost. Některé helmy mají i chránič brady, je ale nutno posoudit, zda vám nebude při ježdění vadit. Na helmě se nevyplatí šetřit, zvlášť pro děti, kvalitní helmu seženete již od 1 200 Kč.

2.) Vesta vs. páteřák

Mnoho jezdců se shoduje v tom, že bez vesty nejezdí na koni ani v kroku. Pro děti je vesta skoro nezbytnou. Musí ovšem dobře padnout, problém nejčastěji bývá v moc dlouhém zadním dílu nebo šíři (na útlá dětská ramínka). Proti vestě stojí chránič páteře, který nebyl primárně tvořen pro jezdecký sport a má chránit především a jenom páteř. Vesta naopak potřebné atesty pro jezdectví má, jenže prvoplánově chrání spíš žebra a zabraňuje tělu se nepřirozeně skroutit. Jednoduše řečeno - vesta vás donutí sedět (a padat) rovně. V létě se pod ní budete dost potit, ale v pohybu by vás moc omezovat neměla.

Ceny bezpečnostních vest se pohybují od 1 600 do 6 000 Kč, ceny páteřních chráničů od 1 000 do 2 500 Kč.

3.) Bezpečnostní třmeny

Pojistné bezpečnostní třmeny jsou určené hlavně pro děti. Jejich vnější strana není kovová, ale je opatřena gumičkou, která se má v případě vzpříčení nohy ve třmenu uvolnit a zabránit tak zranění.

Do třmenů si také můžete pořídit gumové protiskluzové podložky, které se vyplatí hlavně v zimě a při špatném počasí.

4.) Jízda na silnici a v noci

Užitečnou pomůckou při jízdě na silnici jsou reflexní pásky, vesty a také síťované deky. Povinností jezdce je označit se, stejně jako cyklista, světly: "...Za snížené viditelnosti musí být jezdec na zvířeti označen na levé straně neoslňujícím bílým světlem viditelným zepředu a červeným neoslňujícím světlem zezadu.... Od soumraku do svítání je zakázáno užívat k jízdě na zvířatech a k vedení zvířat silnice I. nebo II. třídy..."

V šeru vás vůbec nemusí být vidět, chraňte proto sebe, svého koně i řidiče.

Oboustranně viditelnou svítilnu seženete za 100 Kč, jeden pár reflexních pásků za 90 Kč, vestu za 300 Kč, síťovanou bederní deku pro koně za 550 Kč.

5.) Chapsy

Chapsy nijak nezachrání vaše nohy před zlomeninou. Usnadní vám ale správné postavení holeně a zabrání odřeninám. Cena minichapsů se pohybuje kolem 800 Kč, dlouhých westernových pak kolem 2 000 Kč

bleskovka- předvánoční

22. listopadu 2009 v 9:00 | Anetka |  Soutěže
1) Ahojki
2) Jak se máš??
3) Co bys chtěla k Vánocům?
4) Už máš připravené dárky pro rodinu? =D
5) Nej plemeno koní
6) Jaký máš oblíbený předmět ve škole?
7) a neoblíbený?
8) tvoje oblíbená barva
9) Jezdíš na koni?
10) Jsi v ponyclubu?
11) Těšíš se na Vánoce, zdobení stromku a rozbalování dárků?
12) no tak končíme...a co chceš na diplom?
13) Tak pp


super smajlové ;-))

20. listopadu 2009 v 19:39 | Anetka
úspěch veselý vysmátý žhavý mrkající rozpačitý anděl vyplazený kytička oslavující pusinkový zamilovaný zamyšlený tleskající neúspěch udivený smutný naštvaný zklamaný rozzuřený rozčertěný koulející očima ospalý nemocný mlčící plačící šílený zklamaný šibalský tůdle důdle kafíčko aperitiv narozeniny hvězda balíček oběd pivo nápad holka kluk kočka pes mobil

Jsi stájový sluha nebo zarytý jezdec

20. listopadu 2009 v 14:37 | Anetka
CHCEŠ ZJISTIT JESTLI JSI HOUŽEVNATÝ STÁJOVÝ SLUHA NEBO ZARYTÝ JEZDEC? TAK RYCHLE DO TOHO!!!


1. JE ČAS NA HODINU JEZDECTVÍ. NA TABULI SI PŘEČTEŠ, ŽE UČITEL CHCE, ABYS JELA NA DRZÉ, TROCHU POMALÉ KLISNĚ STELE. OČEKÁVALA JSI, ŽE POJEDEŠ NA ELEGANTNÍM ARABOVI, SE KTERÝM SE CHCEŠ ÚČASTNIT DALŠÍ KOŇSKÉ PŘEHLÍDKY.
A. JSI ROZMRZELÁ A JDEŠ DOMŮ
B. NA HODINU SE TĚŠÍŠ
C. DÁŠ PŘEDNOST PROCHÁZCE SE STELOU A PAK SE O NI DOBŘE POSTARÁŠ


2. V JEZDECKÉ ŠKOLE NENÍ DOST LIDÍ, PROTOŽE JICH PÁR ONEMOCNĚLO. VE SKUTEČNOSTI CHCEŠ NA HODINU JÍZDY, ALE TVŮJ KŮŇ NENÍ VE SVÉM BOXU. JEŠTĚ JE VE VÝBĚHU A JE VELICE ŠPINAVÝ.
A. CHCEŠ TRÉNOVAT A PROTO POŽÁDÁŠ UČITELE, ABY TI DAL ČISTĚJŠÍHO KONĚ
B. JSI ŠŤASTNÁ, ŽE SE O KONĚ MŮŽEŠ POSTARAT A IHNED ZAČNEŠ S PRACÍ
C. DÁŠ PŘEDNOST OŠETŘOVÁNÍ KOŇE PŘED HODINOU JÍZDY


3.TVÁ PŘEDSTAVA O JEŽDĚNÍ JE:
A. VYHRÁT NĚJAKOU CENU
B. PRÁZDNINY PLNÉ JÍZD A LEGRACE
C. UJET JEN TY A TVŮJ KŮŇ


4. ZÍTRA JE PŘEHLÍDKA KONÍ V JEZDECKÉ STÁJI
A. CHCEŠ SE ZÚČASTNIT A TVOŘIT DOBRÝ TÝM SE SVÝM KONĚM
B NECHCEŠ SE ZÚČASTNIT- MÁŠ TRÉMU
C. CHCEŠ BÝT LEPŠÍ NEŽ OSTATNÍ

VÝSLEDKY:
VĚTŠINA A. POTŘEBUJEŠ CÍTIT ÚSPECH, SNÍŠ O ČISTOKREVNÉM PLNOKREVNÍKOVI, SE KTERÝM SE KTERÝM VYHRAJEŠ SPOUSTU CEN
VĚTŠINA B. VÍTĚZSTVÍ PRO TEBE NENÍ DŮLEŽITÉ, KŮŇ JE TVÝM KAMARÁDEM, ALE KLIDNĚ SE OTOČÍŠ A BUDEŠ DĚLAT NĚCO JINÉHO
VĚTŠINA C. NEMÁŠ ZÁJEM O PŘEHLÍDKY, CHCEŠ SE JEN STARAT O SVÉHO KONĚ. RÁDA SVŮJ ČAS TRÁVÍŠ VE STÁJI.

desing

19. listopadu 2009 v 18:04 | Anetka
Včera jsem udělala new dess. Je fialový a samozdřejmě s koňmi. Doufám, že se líbí. Obíhala jsem Sbínka...a ještě se pokusim sem dát nějaký článek ... jo a chci psát takový příběh o koních a holkách...nechte se překvapit snad mi to nebude trvat moc dlouho.

řetězáček

17. listopadu 2009 v 15:37 | Anetka
Ahoj
Ahojky
Jak je?
dobře
Jezdíš na koních?
jooo
Jak dlouho?
2 roky
Western?Anglii?Něco jiného?

Anglii
Baví tě to?
jj ;)
Máš je ráda? (koně)
miluju je a to mocinky moooooooooooooooooooc!!!!!!!!!!!!!!!
sedlo//bez sedla
sedlo
uzdečka//volně na vazáky
Uzdečky
Máš koně?
nn bohužel nn
Nosíš přilbu? Vestu, nebo něco?
Jj prostě jezdecký oblečení
Znáš blog z kterého máš tento řetěz?
jj
A co si o něm myslíš?
celkem good
Nebudu už otravovat.. paa
jj Pááááá
Kdo má udělat tenhle řetěz?
Všichni kteří milují koně
Podepiš se ↓↓

Anetka

Chrup koní

16. listopadu 2009 v 17:15 | Anetka |  Anatomie
Chrup koně...určování věku podle zubů atd.
Koně stejně jako lidé mají dvojí chrup: dočasný. někdy nazývaný mléčný. a stálý. Mléčné zuby jsou menší, hladší a bělejší než trvalé dospělé zuby, které je nahradí. Dospělé zuby jsou silné, velké a zabarvené do žluta. Do pěti let má kůň mléčné zuby a v šesti letech má kůň už trvalý chrup.
Spodní a horní čelisti vytvářejí téměř zrcadlový obraz, tedy chrup souměrný a stejnočetný. Trvalý chrup dospělého koně tedy tvoří šest předních zubů - říká se jim řezáky a slouží k ukusování trávy. Dva uprostřed jsou kleště. Následující pár po obou stranách jsou středáky a zcela na kraji jsou zuby krajáky. Za řezáky následuje dvanácti stoliček (z toho šest zubů třenových), které koně používají k drcení potravy. Mezi řezáky a stoličkami je mezera dlouhá asi na šířku dlaně. Hřebci a někdy i valaši mají v této mezeře navíc po jednom špičáku. Klisny tedy mají 36 a hřebci 40 zubů.
Určování věku podle zubů
Jak kůň stárne třecí plochy se opotřebovávají, Tím se odkrývají různé části jejich vnitřní struktury. Plošky řezáků mohou poskytnout představu o stáří koně.
Když jsou trvalé zuby zcela vyrostlé, říká se, že kůň má úplný trvalý chrup. V období růstu lze podle zubů přesně určit věk koně. Avšak od osmi let věku, kdy jsou zuby plně vyrostlé, se odhadování stáří podle zubů stává obtížnější.
Problémy se zuby
Všem koním by se mely kontrolovat zuby jednou za šest měsíců. Žvýkáním potravy se zuby opotřebovávají a někdy může být opotřebování nepravidelné. Omílání stoliček může vytvářet ostré hrany.
  • Mohou se objevit různé typy problémových zubů, které je nutno odstranit. Například v sousedství prvních horních stoliček mohou vyrůst drobné vlčí zuby, které mohou být nepohodlné a vadit udidlu.
  • Příznakem ostrých zubů je vypadávání částečně rozžvýkané potravy koním z huby. Řešením tohoto problému může být obroušení, při němž se ohladí všechny ostré hrany stoliček.
  • Vnitřní stranu tváří a jazyk si může kůň odřít (např. o ostré zuby) a mohou vzniknout vřídky. Žvýkání je pak bolestivé, což vede ke špatnému zažívání a poklesu váhy.

zdroj: nwm...někde na googlu ;-)

Vyzkoušete

14. listopadu 2009 v 9:14 | Anetka

TENTO TEST TI UKÁŽE JAK SI ROZUMÍŠ SE SVÝM KONÍKEM... TAK JDI NA TO!!!


1.JAK ČASTO PEČUJEŠ O SVÉHO KONĚ?

A. ČASTO
B. NIKDY
C. PO JÍZDĚ U ŽLABU


2. OŠETŘUJEŠ SVÉHO KONĚ, ALE ON NECHCE STÁT CO UDĚLÁŠ?

A. ZŮSTANEŠ V KLIDU
B. OKŘIKNEŠ KONĚ
C. NEUDĚLÁŠ NIC, NEVADÍ TI TO


3. TVŮJ KŮŇ NECHCE PROJÍT KOLEM TRAKTORU CO UDĚLÁŠ?

A. POČKÁŠ AŽ TRAKTOR DOKONČÍ SVOJI PRÁCI
B. DOVEDEŠ KONĚ KE TRAKTORU A UKÁŽEŠ MU, ŽE SE NEMUSÍ BÁT
C. OTOČÍŠ SE A POJEDEŠ JINOU CESTOU


4. ČISTÍŠ KONĚ, ALE NAJEDNOU SE ZAČNE ŠKUBAT. PROČ?

A. ŠKUBÁNÍ ZNAMENÁ, ŽE SE KŮŇ CÍTÍ DOBŘE
B. PŘESTANEŠ S ČIŠTĚNÍM, KŮŇ ZTRATIL ZÁJEM
C. BUDEŠ HO KARTÁČOVAT JEMNĚJI

VÝSLEDKY:
NEJČASTĚJI A: JSI NA KONĚ PŘÍLIŠ NETRPĚLIVÁ, UKLIDNI SE A BUĎ VÍCE DŮSLEDNÁ
NEJČASTĚJI B: VÍŠ JAK SE POSTARAT O KONĚ, VELMI DOBŘE SI S NÍM ROZUMÍŠ A VÍŠ CO POTŘEBUJE
NEČASTĚJI C: KONĚ MÁŠ RÁDA, ALE TVOJE ŘEŠENÍ NEMUSÍ BÝT VŽDY TO NEJLEPŠÍ

Kentauři

11. listopadu 2009 v 16:44 | Anetka
Částečně člověk, částečně kůň - kentaur. Ve své době se stal ztělesněním nezkrocené přírody a přitahoval imaginaci mnohých lidí. Jak už to tak bývá, o původu kentaurů se dochovaly spousty mýtů, některé se navzájem dost odlišují. Ať už však byli předkové tohoto zpola lidského národa bohové, či snad pozemští králové, pověsti o nich se shodují na tom, že to byl tvorové skutečně velké síly a moci.

Původ mýtů o kentaurech


Nejvíce prosazovaná teorie o původu mýtických kentaurů vznikla z předpokladu možné reakce národů, které nebyli seznámeni s jízdou na koni, na setkání s nomády. Nomádi patří k jedněm z prvních kmenů, kteří koně začali domestikovat . K domestikaci koně došlo poprvé na jižních stepních pastvinách střední Asie, přibližně v oblastech dnešního Kazachstánu.

Právě pohled na člověka sedícího na koni mohl u primitivních národů vyvolat představu tajemných bytostí, jež připomínali napůl člověka a napůl koně.

Již v 1. století před n.l. římský básník a filosof Lucretius se ve svém díle "O podstatě věcí" snažil dokázat nemožnost existence kentaurů. Dokládal to na jejich odlišném vývoji a růstu. Uváděl, že zatímco tříletí koně jsou již v samém rozkvětu života - dospělí, tak tříletí lidé jsou stále malé děti. A tudíž vytvoření takto hybridního zvířete jako je kentaur je nemožné.

Kentaurides


Není to příliš známo, ale vedle kentaurů - mužů, se objevily i kentauři - ženy, kterým se říkalo kentauridy. O kentauridách máme jen kusé zmínky, které se objevily až v pozdním starověku. Během raných dob antického Řecka nacházíme pouze příběhy o mužích - kentaurech.

Kentauridy jsou zobrazovány a v literárních dílech popisovány jako velice krásné ženy, které představovaly manželky a sestry kentaurů. V mýtech však zůstávají stranou a nezmíněny.

Kentauři a moderní doba


I v dnešní době se kentauři často objevují jako součást literárních děl - především v moderní fikci a fantasy. Spisovatelé je popisují často velice různorodě.

Za zmínku stojí jistě kniha Harry Potter z pera britské autorky J.K. Rowlingové, kde kentauři žijí v Zakázaném lese a vyznačují se svojí nedůvěrou a agresivitou. Spisovatelka kentaury popisuje jako tvory se sklonem k násilí a vztahem k astrologii. Někteří kentauři v jejím podání mají věštecké schopnosti.

Další dílo, zmiňující se o kentaurech, pochází od C.S. Lewise. V Letopisech Narnie kentauři vystupují jako mýtické bytosti vznešené, čestné a statečné.


Černý hřebec

10. listopadu 2009 v 15:14 | Anetka |  Četba


Je to knížka plná dobrodružství a odvahy. Všechno začalo na lodi jménem Drake, kde se plavil pihovatý chlapec Alexander Ramsay. Doma v New Yorku mu říkali Alek.
Alek jel z prázdnin z Indie od strýčka Ralpha. Jeli dlouho, několik dní než dorazili do Afrického přístavu v nějakém
městě.
Začali nakládat zboží, ale Alek si toho nevšímal, dokud vzduchem neprojelo ostré zažrání. V té chvíli Alek zjistil, že na loď nakládají koně, velkého, urostlého a silného. Byl černý jako uhel a divoký, bylo mu to vidět na očích. Na každé straně ho drželi 2 muži, naložily ho na záď do velkého boxu a vydali se na cestu.

Alek k němu chodil potají a nosil mu cukr z jídelny a snažil se ho ochočit. Jednou když Alekovi snědlz ruky, byl Alek šťastný a když si šel lehnout, hned usnul. V noci se probudil a zjistil že se loď houpe, ale nevěděl proč. Radši si vzal záchranou vestu a šel se podívat co se děje nahoře. Sotva otevřel dveře, smetla ho vlna .

Zjistil, že je bouře a šel najít kapitána. Ten byl u záchranných člunů a nakládal lidi. Všiml si Aleka a řekl mu, aby si stoupl do řady a Alek poslechl. Když na něj přišla řada, vzpomněl si na hřebce, kterého si pojmenoval Black, že je ještě zavřený ve stáji a šel ji otevřít. Když otevřel dveře hřebec vyrazil a skočil přes palubu a Aleka strhl sebou. Alek sice uměl plavat a měl záchranou vestu, ale dlouho ve vodě vydržet nemohl. Najednou se kolem mihl provaz od Blackovi ohlávky. Alek se chytl a nechal se táhnout, hodiny a hodiny ho Black táhnul, už i začalo svítat, když se Black zastavil a změnil směr. Asi za 1 hodinu byl vidět ostrov. Tento ostrov byl neobydlený. Stál zde jeden jediný strom a asi uprostřed malé, ale sladké a čisté jezero. Alek si postavil malý přístřešek a šel hledat potravu. Prošel ostrov křížem krážem, ale našel jen pár řas. Při návratu do tábora uviděl Alek Blacka, jak marně hledá potravu. Bylo mu ho líto. Sice se strachem ale s lítostí na něj Alek potichu zavolal. Nic se nedělo. Zavolal hlasitěj. Black se zastavil a natočil hlavu a potom přišel k Alekovi. Vzal si od něj řasy. Tak to chodilo den co den a Alek zjistil, že ho má Black rád. Jednou si byl tak jistý, že jsou přátelé, a tak chtěl zkusit na Blackovi jezdit. Zkoušel to den co den a začínalo se mu to dařit, i když Blacka pořád nezkrotil. Jednoho dne je našla loď a zavezla do Rio de Janeiro. Kde nasedli na další loď, která je zavezla do New Yorku. Cesta nebyla krátká a ani jednoduchá. Na nábřeží jej čekali rodiče, kteří o ničem nevěděli. Jak Aleka spatřily byli vyděšení. Takové zvíře ho může zabít a on se ho vůbec nebojí! Po Alekově vysvětlení mu nakonec dovolili si ho nechat. Black bydlel ve stáji u Daileyovích. Pan Dailey byl už starší pán a dovolil Alekovi, aby mu říkal Henry. Black si ve stáji rychle zvykl a taky si našel kamaráda Napoleona, který má box vedle Blacka, jinak je stáj prázdná. Žili spokojeně, Alek každý den chodil za Blackem. Alek normálně chodil do školy, ale jednou Black utekl a Henry s Alekem ho našli a odvedli domů. Alek s Henrym se snažili zjistit Blackův rodokmen, aby mohli jezdit na závody, protože je dost rychlý. I když ještě pořád nemají o Blackově rodině žádné zprávy, začínají trénovat. Trénují přes noc, protože přes den nemají čas a rodiče by to Alekovi nedovolili. Jednou s sebou na noční jízdu vzali i novináře Joeho. Jak Joe viděl Blacka běžet, slíbil Henrymu zajištění závodu i bez registrace. Jak slíbil, tak udělal, za nějaký čas se v novinách objevil titulek: "Cyklon a Sun Raider poběží 26. června spolu s tajemným koněm!!!!" Alek tu správu šel říct Henrymu. Začali pořádně trénovat a za týden jeli na místo závodu. Další den se jel závod, na stadioně byli tisíce lidí. Black byl divoký kůň a neměl rád moc lidí najednou. Postavili se na start, ale před rozběhem se ještě pokopali se sousednim koněm, ale nic to nebylo. Teď už konečně pískli a koně se rozběhli. První se držel Sun Raider a poslední Black, ale najednou se rozběhl a všechny předběhl. Do cíle doběhl o dvě délky první!!! Všichni jásali, Black vyhrál.

Tak takhle dopadl první díl černého hřebce. Moc se mi líbil a při další příležitosti si ho přečtu znovu. Existují u nás ještě 2 další díly, ale ty vám představím až později. Mě osobně se nejvíc líbil druhý díl.schleich galerie2

7. listopadu 2009 v 11:16 | Anetka |  Moje
1. Moc se omlouvám, že sem dlouho nepsala, ale ve škole jsme psali pořád nějaké písemky
2. Minulou sobotu jsme byli na Petříně a já sem fotila schleich...tak sem dám pár fotek =D

Vzala jsem jen pár koníků...ale fotky jsou docela pěkné...
...bylo krásné počasí
...toto je už u nás na zahradě a na fotce je pes, kterého jsem pojmenovala Body :)
... tohle je foceno, když jsme byli na procházce...vzala jsem jen jednoho koníka Narciuse :))
Další fotky dám až příště...:)

desss

4. listopadu 2009 v 14:48 | Anetka
Sice jsem sem dala včera new dess, ale moje SB Kankule mi sem dala ten dess co jsem měla zamluvený...tamten sem dám potom...Jinak včera jsem byla na klarinetu a hrála zase mojí oblíbenou písnič The garden Tiger...No a budu se snažit sem vložit pár fotek schleich a pak chci doplnit některé rubriky...tak pp

dess

3. listopadu 2009 v 18:18 | Anetka
Ahoj!!
Trošku jsem nestíhala a tak jsem nemohla nic napsat...sama jsem udělala dess...asi poznáte na jaké téma...CIRKUSOVÝ!!!!Byli jsme v cirkusu Humberto a tak ho tady nějakou dobu nechám =D
No jak se máte? Dneska jsem byla zkoušená ze zemáku, ale naštěstí jsem dostala 1.
No tak pp už musim jít....

a ještě jsem dostala diplomek od Teru*shKy_

Halloween

1. listopadu 2009 v 9:00 | Anetka
Rakže včera byl halloween. Všichni si ho určitě užili. My jsme vyřezávali dýně a mě napadlo, že dalo vyrobit i strašidýlko. Strašidlo sem pověsila nad schody a je to děsná legrace. Večer jsme zapálili všechny dýně a 2 větší jsme dali na branku...No a jak jste si užili halloween vy?

Máme nové SB.... INULÍK A WENDULÍK

Doufám, že se líbí...=D
- - - - - - - - - - -

- - - - - - - - - - - - - - -