Zaříkávač koní

10. září 2009 v 19:15 | Anetka |  Filmy

Zaříkávač koní

Zaříkávač koní
Robert Redford dokáže uzdravit koně i lidskou duši
Život Grace MacLean (Scarlett Johansson) navždy poznamenala tragická nehoda, při níž zemřela její nejlepší kamarádka, Grace přišla o nohu a její milovaný kůň Pilgrim byl vážně zraněn. Její matka Annie (Kristin Scott Thomas) jej však odmítla utratit a místo toho se rozhodla odjet do vzdálené Montany za vyhlášeným "zaříkávačem koní" Tomem Bookerem (Robert Redford). Workoholička, která už dávno zapomněla na to, jaké to je mít volný čas, podléhá kouzlu přírody a zatímco její dcera stále zarputile bojkotuje matčiny snahy pomoci jí i Pilgrimovi, Annie se postupně s Tomem Bookerem sbližuje, navzdory tomu, že je provdána za Roberta (Sam Neill). Jejich manželství však už dávno není tím, čím bývalo a krása montanské přírody změní pohled na svět nejen Annie, ale postupně se dává do pořádku i zraněná duše mladé Grace.
Robert Redford patří k nejvýraznějším osobnostem Hollywoodu, a to nejen po stránce herecké, ale i té režijní. Po úspěšných filmech Obyčejní lidé, Teče tudy řeka či Otázky a odpovědi, zpracoval svou oblíbenou látku, román Nicka Evanse. Příběh odehrávající se v Montaně, jež učarovala i samotnému Redfordovi (který se mimo jiné angažuje v ochraně zdejší přírody), natočil vskutku poutavým způsobem. Ať už se jedná o nádhernou kameru či samotný příběh, vše zde navozuje velmi příjemnou atmosféru.
Redford se zaměřuje především na kontrast uspěchanosti velkoměsta a klid, který panuje mimo něj, kde jako by se čas zastavil. Zaříkávač koní je krásným pohlazením na duši, kterému na atraktivnosti přidávají také všichni herci. Ať už je to sám režisér Robert Redford, mezi nímž a Kristin Scott Thomas to od začátku roztomile jiskří, či tehdy mladičká Scarlett Johansson ve své první velké roli, která už tehdy slibovala, že z ní roste jedinečná herečka. Máte-li slabost pro klidné snímky, které vás zcela vtáhnou do děje, pak je Zaříkávač dokonalou volbou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
- - - - - - - - - - -

- - - - - - - - - - - - - - -